Düğün Albümü Yerini Save the Date Çekimlerine mi Bırakıyor?

Düğün Albümü Yerini Save the Date Çekimlerine mi Bırakıyor?

Düğün Albümü Yerini Save the Date Çekimlerine mi Bırakıyor?

Tarihi çok eskilere dayanan düğün fotoğrafçılığı da kendi içerisinde farklı evrimler geçiriyor. Düğün fotoğrafçıları artık sadece düğün ve nikah fotoğrafları çekmiyor; şimdi yeni trend Save the Date!

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan Save the Date çekimleri, Amerika başta olmak üzere birçok ülkede uzun zamandır varlığını sürdürüyor. Sosyal medyanın çılgınca yaygınlaşması ile birlikte, evlenecek olan çiftler de düğün tarihlerini yepyeni yöntemlerle duyurmayı tercih ediyor. Save the Date çekimleri denilince akla sadece fotoğraflar gelmiyor üstelik; bu çekimler hem fotoğraf hem de videolarla yapılıyor.

Save the Date Çekimleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle daha önceden Save the Date çekimleri konusunda tecrübeli bir fotoğrafçı ile anlaşmalısınız. Önceden belirleyeceğiniz konsepte göre, dilerseniz bir senaryo üzerinden ya da doğaçlama olarak Save the Date çekimleri yapılıyor.  Bu konuda deneyimli fotoğrafçıların oldukça yaratıcı fikirleri bulunuyor. Sizin de kendinize ait özel anlarınız, ambians ya da yaratıcı fikirleriniz varsa, bunları fotoğrafçınızla paylaşarak yeni ve tamamen size özel bir konsept tasarlayabilirsiniz. Zira, çekimlerin hazırlık aşamasında belirleyeceğiniz konsepte uygun olarak bir Save the Date elbisesi, mekan aksesuarları gibi hazırlıklar yapılması gerekiyor. Gökyüzünde başlayan bir çekim, bazen su altında son bulabiliyor; bu nedenle hazırlık aşamalarına böyle konseptler için kondüsyon çalışmalarını da eklemelisiniz…

Çekimleri hem fotoğraf hem de video olarak tercih edebilirsiniz. Instagram, facebook ve Youtube üzerinden Save the Date videonuzu belirli aralıklarla yayınlayarak düğün gününüze tanıdığınız herkesin katılımını sağlayabilirsiniz. Whatsapp üzerinden de sevdiklerinize Save the Date çekimlerinizi yollayın… Böylece görsel ve videolu davetiyenizi, tüm sevdiklerinizin fotoğraf galerisine kaydetmesini sağlamış olursunuz.

Save the Date Nedir?

Düğün tarihinizi belirledikten sonra, sıra davetiyelerin seçilmesi ve basılmasına, sonrasında da dağıtılmasına geliyor. İşte bu noktada artık evlenecek çiftler farklı bir davetiye ve duyuru arayışına giriyor. Bizdeki karşılığı “Tarihi Kaydet” olan Save the Date, hikayeye yepyeni bir soluk getiriyor. En az 3 ay öncesinden çekilmesi önerilen görsel davetiye, hem gerçek davetiyenin hem de düğünde gösterilecek olan barkovizyon filminin yerine de geçiyor. Çiftlerin düğün günü mutluluğunu tek bir güne sığdırmak istememesi ile başlayan akım, sosyal medyanın iletişim gücü sayesinde hızla yayılıyor. Artık neredeyse düğün albümü, düğün davetiyesi gibi birçok belge, yerini bir çeşit görsel davetiye ve belgesel film olan Save the Date çekimlerine bırakıyor.

Orijinal Save the Date Fikirleri

İnternet’e girip arama motoruna “Save the Date” yazdığınızda, karşınıza yurt içi ve yurt dışı kaynaklardan birçok görsel ve video çekimi gelecektir. Öncelikle bu örneklerden yola çıkarak, sonrasında da kendi özgün fikirlerinizi harmanlayarak şahane bir hikaye oluşturabilirsiniz. Seçeceğiniz fotoğrafçının bu konudaki tecrübesi ve yaratıcılığı da size yepyeni fikirler bulmada bir yol açacaktır. Birlikte bir beyin fırtınası yaparak muhteşem bir “tarihi kaydet” masalı yaratabilirsiniz. Adrenalin sporlarını seven bir çift iseniz, bu çekimi gökyüzünde, suyun altında ya da dağa tırmanışta yapabilirsiniz. Romantik bir film ya da fotoğraf çekimi olsun istiyorsanız, mumlar, güller ve danteller eşliğinde şık bir konsept hazırlayarak düğün gününüzü eşe dosta duyurabilirsiniz. Evcil bir hayvanınız varsa, düğün tarihinizi onun boynuna asacağınız küçük ve sevimli bir tabela üzerinde kaydedebilirsiniz. Düğün tarihi yazılı t-shirtler, balonlar, ayakkabılar ve daha neler neler…. Hepsi sizin hayal gücünüzle sınırlı bir sürü hikayeyi, müstakbel eşiniz ve fotoğrafçınızla birlikte ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu özel çekim için nasıl hazırlanmalısınız?

Save the Date elbisesi ve aksesuarları diye bir tanım var artık… Genellikle nikah elbisesini andıran beyaz ve kısa elbiseler, bu günün ikonik modelleri arasında tercih ediliyor. Ama tabii ki mutlaka beyaz bir elbise tercih etmek zorunda da değilsiniz… Konseptinize uygun danteller, kırmızılar, siyahlar ve morlar… Neden olmasın?

Eski bir kulübe, yaşlanmış bir sandal, olgun ve devasa bir ağaç, bisiklet ve daha birçok materyali, Save the Date aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Yaşlandığınızda hala keyifle bakacağınız güzellikte fotoğraf ve videolar için, bütün bu hazırlıkları yapmaya değer…

Hazırlıklara uzman bir Save the Date fotoğrafçısı ile başlamak için, alanında uzman Soleil ART ajans ile hemen şimdi iletişime geçebilir, uygun fiyat teklifini kolayca alabilirsiniz!


Soleil Art Covid-19 Tedbirleri

COVID-19, özel ve iş hayatımızdaki yaşam biçimlerimizi tamamen değiştiriyor.

Zafer Güder Havacılık Yetkisini Aldı

Bursa firması olan, her yeni dönemde bünyesine ekstra gelişmeler ekleyen bir firma olduk. Ve artık çıtayı yükseltmek adına 2020 Ocak ayında Limited Şirket olduk...

2020 Sevgililer Günü Kampanyası

2020 yılı içerisinde evlenecek olan çiftlerimize bir kampanyamız var. Sevgililer gününde özel davetlimizsiniz...

Renkli Dijital Baskı Merkezi

Bursa, Beşevler'de A3 Renkli tarama ve A3 Kağıt boyutunda baskılarınızı anında teslim alabilmeniz mümkün!

Sanatsal Çalışmalar Bursa'da

Tarihe imzası kazınmı olan birçok sanatsal tablo, Soleil Art Ajans tarafından en ince detaylarına göre yeniden hayat buluyor. Üstelik Bursa'da. 

Dış Çekim Şakaya Gelmez

Soleil Art Ajans olarak; gelin ve damatlarımızın hayatlarının en özel günlerinin heba olmasını asla istemeyiz. Peki, bunun içine dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? 

SOSYAL MEDYA ve TAKİBİ

Ticari platformda en hızlı pazarın, sosyal medya üzerinden işlediği hepimizce aşikardır. Global anlamda ticaretin ve rekabetin oldukça zorlaştığı bu sektörde bir çok firma ve birey sosyal medya üzerinden sanal bir savaş yürütmektedir. Ve bu savaşın kazananı, en doğru yolu en doğru kullanım ile sağlayanlar olmaktadır. 

Bursa Polisine İndirim

Gecesini, gündüzünü toplumumuzun huzuru için umursamadan gözden çıkaran, kendi ailelerinden daha çok halk için zaman ve emeğini haracayan Polisimize destek olmak adına, Bursa Emniyet Müdürlüğü ile bir anlaşma sağladık. 

Katı ve Sıvı Gıda (Besin) Grubu Fotoğrafçılığı

Yemek fotoğrafçılığı diye isimlendirilen sektör aslında tüm yiyecek ve içecekleri barındıran bir sektördür.

Yepyeni Bir Teknoloji: Drone!

Başta gözümüze sadece eğlence amaçlı kullanılır gibi görünse de aslında drone’lar uzun; çok uzun yıllardır hayatımızdalar… Drone’lar uzaktan kumandalı model helikopter ve uçak merakı olanların daha hızlı bir biçimde dikkatini çekmiş olsa da çok farklı ve çok yararlı kullanım alanlarında faaliyet gösteriyorlar.

N11 Soleil Art Mağazası Açıldı

N11 Mağazımızı Ziyaret Etmek İçin Tıklayınız..Soleil Art, şimdide kendi üretimleri ile hizmetinizde... 

Tanıtım Filmi Nedir ve Nasıl Çekilir?

Markanızın bilinirliliğini arttırmak ve hedef kitleye en kısa yoldan ulaşmak için hazırlanan tanıtım filmleri, teknolojinin geldiği son noktada yepyeni tekniklerle hazırlanıyor. Fabrikanız, şirketiniz ya da iş eğitimleriniz, tanıtım filmleri ile hedef kitlenize kolayca ulaşıyor.

Türkiye’de, Nasıl Model Olunur?

Uzun boy, düzgün hatlar ve fotojenik olmak model olmak için yeterli midir? Model olmanın zorlukları var mı ve varsa nelerdir? Nasıl iyi bir model olunur? İşte tüm bu soruların cevapları...

Sürdürülebilir Modanın Yeni Adı

Șehirde yașayan modern insanın rahatlık ve doğallık arayıșında günlük hayatının her alanına

duyarlı ve organik bir dokunuș hayali ile Night Night® Organik koleksiyonu şimdi Boyner ve

Trendyol’da satışta!

TAV’dan İHA’ların Kullanım Alanına Yönelik Büyük Konferans

İnsansız Hava Araçlarının kullanım alanları her geçen gün yaygınlaşmasıyla kamuoyuna Teknoloji, Kullanım Alanları ve Yasal Mevzuatları konulu bir konferans gerçekleşti.