SOSYAL MEDYA ve TAKİBİ

SOSYAL MEDYA ve TAKİBİ

Ticari platformda en hızlı pazarın, sosyal medya üzerinden işlediği hepimizce aşikardır. Global anlamda ticaretin ve rekabetin oldukça zorlaştığı bu sektörde bir çok firma ve birey sosyal medya üzerinden sanal bir savaş yürütmektedir. Ve bu savaşın kazananı, en doğru yolu en doğru kullanım ile sağlayanlar olmaktadır.  

Peki nedir bu sosyal medyanın doğru yol haritası?  

Toplum olarak her zaman en kestirme yoldan zengin olma hayali yaşayan bir psikoloji içerisindeyiz. Ve bir çok kişi bunu sağlamak adına maalesef uyanıklık yapmak isterken kandırılmaktadır. Instagram, Facebook ve hatta Twitter gibi kullanım yüzdeleri yüksek olan sosyal medya ağları üzerinden ticari faaliyet yürüten kişi ve firmalar; reklam yapmak, reklamlarını satışa dönüştürmek ve olası müşterilerine ulaşmak adına Sosyal Medya Takibi yapan kişi ve firmalara ulaşma gereği duymaktadır.  

Bu aşamada da, bilinçsiz bir şekilde yaklaşım, kendilerini yanlış hedeflere yönlendirebilmektedir. Bunun en büyük sebebi, gerçek olmayan rakamsal büyüklüklerin insanları görsel anlamda kandırabildiği ama aslında ulaşım açısından doğru olmayan hedeflere yönlendirdiği gerçeğidir. Instagram için örnek verecek olursak: Takipçi sayısı oldukça yüksek iken beğeni ve yorum sayısı oldukça düşük olan hesapların aslında kimseye yararı yoktur. Sosyal Medya’da etkin olabilmenin en temel kuralı gerçek takipçi, gerçek beğeni ve gerçek yorumların alınabilmesinden geçmektedir. Bu nedenle izahsız bir şekilde anlık yüksek beğeni, anlık yüksek takipçi artışlarının aslında gerçek olmadığının bilinmesi gerekiyor.  

Ne yapmak gerekiyor? 

En sağlıklı sosyal medya işlemleri için, birebir son tüketiciye dokunulacak şekilde, her hesabın bireysel olarak zaman ayırarak çalışılması gerekmektedir. Görüntü bütünlüğü, doğru bilgilendirme, doğru reklam kanallarının kullanılması, doğru kitleye ulaşılması ve gerçek takipçilerin hesaplarınızı takip etmesinin sağlanması. Görsellerin, profesyonel ekipman ile olmasa da, doğru kadraj ve doğru ışıkla, fotoğrafçılığın temel kuralları göz önüne alınarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Sosyal Medya konusunda, çalıştığınız veya çalışmayı planladığınız sosyal medya takip firmalarının, doğru kanallar kullandığına emin olmalısınız. Anlık hızlı takipçi ve beğeni sayılarının gerçek olmadığını ve satın alınan takipçi ve beğeniler neticesinde hesabınızın ilgili Sosyal Ağ kuruluşunca kapatılabileceğinin bilinci ile gerçek kitle üzerine gerçek hamleler ile ulaşan sosyal medyacınızı bulmanız gerekmektedir.  

Daha detaylı bilgi için www.soleilart.com.tr web adresimizdeki iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak destek alabilirsiniz.  


Soleil Art Covid-19 Tedbirleri

COVID-19, özel ve iş hayatımızdaki yaşam biçimlerimizi tamamen değiştiriyor.

Zafer Güder Havacılık Yetkisini Aldı

Bursa firması olan, her yeni dönemde bünyesine ekstra gelişmeler ekleyen bir firma olduk. Ve artık çıtayı yükseltmek adına 2020 Ocak ayında Limited Şirket olduk...

2020 Sevgililer Günü Kampanyası

2020 yılı içerisinde evlenecek olan çiftlerimize bir kampanyamız var. Sevgililer gününde özel davetlimizsiniz...

Renkli Dijital Baskı Merkezi

Bursa, Beşevler'de A3 Renkli tarama ve A3 Kağıt boyutunda baskılarınızı anında teslim alabilmeniz mümkün!

Sanatsal Çalışmalar Bursa'da

Tarihe imzası kazınmı olan birçok sanatsal tablo, Soleil Art Ajans tarafından en ince detaylarına göre yeniden hayat buluyor. Üstelik Bursa'da. 

Dış Çekim Şakaya Gelmez

Soleil Art Ajans olarak; gelin ve damatlarımızın hayatlarının en özel günlerinin heba olmasını asla istemeyiz. Peki, bunun içine dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? 

Bursa Polisine İndirim

Gecesini, gündüzünü toplumumuzun huzuru için umursamadan gözden çıkaran, kendi ailelerinden daha çok halk için zaman ve emeğini haracayan Polisimize destek olmak adına, Bursa Emniyet Müdürlüğü ile bir anlaşma sağladık. 

Katı ve Sıvı Gıda (Besin) Grubu Fotoğrafçılığı

Yemek fotoğrafçılığı diye isimlendirilen sektör aslında tüm yiyecek ve içecekleri barındıran bir sektördür.

Yepyeni Bir Teknoloji: Drone!

Başta gözümüze sadece eğlence amaçlı kullanılır gibi görünse de aslında drone’lar uzun; çok uzun yıllardır hayatımızdalar… Drone’lar uzaktan kumandalı model helikopter ve uçak merakı olanların daha hızlı bir biçimde dikkatini çekmiş olsa da çok farklı ve çok yararlı kullanım alanlarında faaliyet gösteriyorlar.

N11 Soleil Art Mağazası Açıldı

N11 Mağazımızı Ziyaret Etmek İçin Tıklayınız..Soleil Art, şimdide kendi üretimleri ile hizmetinizde... 

Tanıtım Filmi Nedir ve Nasıl Çekilir?

Markanızın bilinirliliğini arttırmak ve hedef kitleye en kısa yoldan ulaşmak için hazırlanan tanıtım filmleri, teknolojinin geldiği son noktada yepyeni tekniklerle hazırlanıyor. Fabrikanız, şirketiniz ya da iş eğitimleriniz, tanıtım filmleri ile hedef kitlenize kolayca ulaşıyor.

Düğün Albümü Yerini Save the Date Çekimlerine mi Bırakıyor?

Tarihi çok eskilere dayanan düğün fotoğrafçılığı da kendi içerisinde farklı evrimler geçiriyor. Düğün fotoğrafçıları artık sadece düğün ve nikah fotoğrafları çekmiyor; şimdi yeni trend Save the Date!

Türkiye’de, Nasıl Model Olunur?

Uzun boy, düzgün hatlar ve fotojenik olmak model olmak için yeterli midir? Model olmanın zorlukları var mı ve varsa nelerdir? Nasıl iyi bir model olunur? İşte tüm bu soruların cevapları...

Sürdürülebilir Modanın Yeni Adı

Șehirde yașayan modern insanın rahatlık ve doğallık arayıșında günlük hayatının her alanına

duyarlı ve organik bir dokunuș hayali ile Night Night® Organik koleksiyonu şimdi Boyner ve

Trendyol’da satışta!

TAV’dan İHA’ların Kullanım Alanına Yönelik Büyük Konferans

İnsansız Hava Araçlarının kullanım alanları her geçen gün yaygınlaşmasıyla kamuoyuna Teknoloji, Kullanım Alanları ve Yasal Mevzuatları konulu bir konferans gerçekleşti.