Tanıtım Filmi Nedir ve Nasıl Çekilir?

Tanıtım Filmi Nedir ve Nasıl Çekilir?

Markanızın bilinirliliğini arttırmak ve hedef kitleye en kısa yoldan ulaşmak için hazırlanan tanıtım filmleri, teknolojinin geldiği son noktada yepyeni tekniklerle hazırlanıyor. Fabrikanız, şirketiniz ya da iş eğitimleriniz, tanıtım filmleri ile hedef kitlenize kolayca ulaşıyor. Tanıtım filmlerini hazırlarken kullanılan Drone tekniği sayesinde, işletmenizin havadan çekilmiş kuş bakışı görüntüleri, hedef kitleye keyifli bir seyir imkanı sunuyor.  Verilmek istenen mesaja uygun senaryolar ve kusursuz çekim kalitesi ile markanızın vizyonu öne çıkıyor. Bu nedenle, tanıtım filmini çekecek ekibin profesyonellik ve tecrübesi, sonucun memnuniyet verici olması adına da büyük önem taşıyor.

Tanıtım Filmi Ne Demek?

Marka, kurum ya da kişilere ait mesajların hedef ya da potansiyel hedef kitleye ulaştırılması amacı ile hazırlanmış, belirli bir tema ve senaryosu olan kısa ve öz video çekimleridir. Tanıtım filmleri, tanıtım ve iletilmek istenilen mesaja yönelik, mesajın anlamını güçlendirmek amacıyla belirli bir senaryoya göre hazırlanır. Tanıtım filmindeki amaç, mesajın en kısa sürede en etkin biçimde, seçilecek dilin özelliğine göre profesyonel ve çarpıcı bir kurguyla verilmesidir.

Tanıtım Filmi Nasıl Olmalı?

Bir tanıtım filminin sahip olması gereken belli başlı özellikler vardır. Bu özellikler kısaca:

  • Tanıtım filmi ortalama 2 dakika olmalıdır. Verilmek istenilen mesaj kısa ve öz olarak seçilmeli, hedef kitleye ulaştırılmalıdır.
  • Açık ve özlü bir anlatım için, doğal ve samimi bir dil kullanılmalı ancak bu dil profesyonellikten uzak olmamalıdır.
  • Fayda odaklı ve kullanıcının sorularına basit cevaplar bulabileceği içeriklerle hazırlanmalıdır.
  • Tanıtım filmi, satın almaya yönelten ve kullanıcıya güven veren bir üslupla sonlandırılmalıdır.
  • Mesaj niteliği taşıyan, etkili bir sloganla güçlendirilmelidir.
  • Tanıtım filmi bir ürün ya da markanın üzerinden hazırlandığında, varsa olumsuzluk yaratabilecek detaylar gündeme getirilmemelidir. Zira, tanıtım filminin süresi kısa ve detaylı bilgilendirme için yeterli zaman kalmama olasılığı yüksektir.

 

Tanıtım Filmi Nasıl Çekilir?

Markanın en doğru biçimde tanıtılması, verilmek istenen mesajın net bir biçimde verilmesi için, tanıtım filminin profesyonel bir içerikle hazırlanması büyük önem taşıyor. Hazırlık aşaması, markanın beklentilerini ve taleplerini içeren bir brief ile başlıyor. Marka ya da firmayı öne çıkaran özellikleri bir kurgu içinde bir araya getiren senaryo taslağı (snopsis) detayları ile birlikte hazırlanır. Sonrasında senaryonun çekilmesi için uygun planlar seçilir. Planlara uygun ekipman seçimi, çekim süresi ve personelin belirlenmesinden sonra, bütçe oluşturulur. Bütçenin firma tarafından onaylanmasının ardından senaryo ve metinler kağıda aktarılır. Tanıtım filminin çekimi, senaryonun kesinleşmesi ile başlamış olur. Çekim aşamasından sonra kurgu, montaj ve seslendirme gibi işlemler uygulanır.

Profesyonel ekibi ve teknolojiyi yakından takip eden modern cihazları ile Soleil ART, tanıtım filmi, düğün ve davet çekimleri için, ihtiyaçlarınıza kusursuz biçimde cevap veriyor. Siz de profesyonel bir tanıtım filmine sahip olmak için, hemen şimdi Soleil ART İnternet sitesine ulaşabilir, birbirinden özel avantajlı fiyat tekliflerini öğrenebilirsiniz.


Soleil Art Covid-19 Tedbirleri

COVID-19, özel ve iş hayatımızdaki yaşam biçimlerimizi tamamen değiştiriyor.

Zafer Güder Havacılık Yetkisini Aldı

Bursa firması olan, her yeni dönemde bünyesine ekstra gelişmeler ekleyen bir firma olduk. Ve artık çıtayı yükseltmek adına 2020 Ocak ayında Limited Şirket olduk...

2020 Sevgililer Günü Kampanyası

2020 yılı içerisinde evlenecek olan çiftlerimize bir kampanyamız var. Sevgililer gününde özel davetlimizsiniz...

Renkli Dijital Baskı Merkezi

Bursa, Beşevler'de A3 Renkli tarama ve A3 Kağıt boyutunda baskılarınızı anında teslim alabilmeniz mümkün!

Sanatsal Çalışmalar Bursa'da

Tarihe imzası kazınmı olan birçok sanatsal tablo, Soleil Art Ajans tarafından en ince detaylarına göre yeniden hayat buluyor. Üstelik Bursa'da. 

Dış Çekim Şakaya Gelmez

Soleil Art Ajans olarak; gelin ve damatlarımızın hayatlarının en özel günlerinin heba olmasını asla istemeyiz. Peki, bunun içine dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? 

SOSYAL MEDYA ve TAKİBİ

Ticari platformda en hızlı pazarın, sosyal medya üzerinden işlediği hepimizce aşikardır. Global anlamda ticaretin ve rekabetin oldukça zorlaştığı bu sektörde bir çok firma ve birey sosyal medya üzerinden sanal bir savaş yürütmektedir. Ve bu savaşın kazananı, en doğru yolu en doğru kullanım ile sağlayanlar olmaktadır. 

Bursa Polisine İndirim

Gecesini, gündüzünü toplumumuzun huzuru için umursamadan gözden çıkaran, kendi ailelerinden daha çok halk için zaman ve emeğini haracayan Polisimize destek olmak adına, Bursa Emniyet Müdürlüğü ile bir anlaşma sağladık. 

Katı ve Sıvı Gıda (Besin) Grubu Fotoğrafçılığı

Yemek fotoğrafçılığı diye isimlendirilen sektör aslında tüm yiyecek ve içecekleri barındıran bir sektördür.

Yepyeni Bir Teknoloji: Drone!

Başta gözümüze sadece eğlence amaçlı kullanılır gibi görünse de aslında drone’lar uzun; çok uzun yıllardır hayatımızdalar… Drone’lar uzaktan kumandalı model helikopter ve uçak merakı olanların daha hızlı bir biçimde dikkatini çekmiş olsa da çok farklı ve çok yararlı kullanım alanlarında faaliyet gösteriyorlar.

N11 Soleil Art Mağazası Açıldı

N11 Mağazımızı Ziyaret Etmek İçin Tıklayınız..Soleil Art, şimdide kendi üretimleri ile hizmetinizde... 

Düğün Albümü Yerini Save the Date Çekimlerine mi Bırakıyor?

Tarihi çok eskilere dayanan düğün fotoğrafçılığı da kendi içerisinde farklı evrimler geçiriyor. Düğün fotoğrafçıları artık sadece düğün ve nikah fotoğrafları çekmiyor; şimdi yeni trend Save the Date!

Türkiye’de, Nasıl Model Olunur?

Uzun boy, düzgün hatlar ve fotojenik olmak model olmak için yeterli midir? Model olmanın zorlukları var mı ve varsa nelerdir? Nasıl iyi bir model olunur? İşte tüm bu soruların cevapları...

Sürdürülebilir Modanın Yeni Adı

Șehirde yașayan modern insanın rahatlık ve doğallık arayıșında günlük hayatının her alanına

duyarlı ve organik bir dokunuș hayali ile Night Night® Organik koleksiyonu şimdi Boyner ve

Trendyol’da satışta!

TAV’dan İHA’ların Kullanım Alanına Yönelik Büyük Konferans

İnsansız Hava Araçlarının kullanım alanları her geçen gün yaygınlaşmasıyla kamuoyuna Teknoloji, Kullanım Alanları ve Yasal Mevzuatları konulu bir konferans gerçekleşti.